Fıght Club (Dövüş Kulübü)

“Dövüş Kulübü’nün birinci kuralı… Dövüş Kulübü hakkında konuşmayacaksınız. 

    Yönetmenliğini David Fincher’in yaptığı, baş rollerini Edward Norton, Brad Pitt ve Helena Bonham Carter üstlendiği 1999 yapımı şaheser.

    Filmin başında anlatıcımız çok kötü bir durumdadır ve bu duruma nasıl düştüğünü anlatmaya başlar. Uykusuzluk çekmektedir ve gerçeklerle rüyalarını karıştırmaya başlar. Bu uykusuzluğuna çözüm aramaya başlamasıyla olaylar ilginçleşmeye başlayacaktır.

    Dövüş Kulübü, günümüzde çoğumuzun sahip olduğu endişeleri ve bizim için vazgeçilmez olduğunu düşündüğümüz değerleri sorguluyor ve sorgulatıyor. Gerçekten özgür olmanın ne demek olduğunu hatırlatıyor.

    Tamam bu sıkıcı kısmı atlattığımıza göre filmle ilgili düşündüklerimi paylaşabilirim. Dürüst olmak gerekirse film baya baya etkileyiciydi. Zamanımı boşa harcamış gibi hissetmedim. #SPOILER ALERT# Tyler Durden’in anlatıcıyla aşırı benzerlik gösterdiği ve bazı yerlerde işlerin gerçekten garipleşmeye başladığını fark ettiğinizde (Film bunu size kendisi söylemeden) filmden gerçekten çok zevk alıyorsunuz, ki bende öyle oldu. #SPOILER ALERT#

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s